OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.
  2. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte jak w każdy dzień powszedni o 7:00 i 18:00
  3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
  4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17:40 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
  5. Od dziś rozpoczyna się bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania, które odbędzie się w następny poniedziałek o godzinie 19:00
  6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy świętej wieczornej do godziny 21:00. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Z posługą duszpasterską udamy się do chorych od godz. 8:30. W pierwszą sobotę pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej po mszy świętej o godzinie 7:00. Nabożeństwo Medjugorskie od godziny 19:00.
  8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.
  9. Ze względu na stan pandemii i ciągle niepewnej możliwości zorganizowania tradycyjnej procesji i ilości wiernych w czasie procesji. Parafię naszą podzielimy na 4 rejony. Liniami podziału będą tory kolejowe i droga Ostrów - Łomża. W tych rejonach proszę o zorganizowane ołtarzy w następujących miejscach: I ołtarz Chomentowo przy stawie; II ołtarz Sierzputy Zagajne przy stawie; III ołtarz Jastrząbka Młoda przy remizie; IV ołtarz przy krzyżu miedzy Starymi Szabłami a Jakacią Borki. Do każdego rejonu dojadę z najświętszym sakramentem w asyście straży pożarnej. Tam odbędą się modlitwy, które są przewidziane przy ołtarzach i pojadę do następnego rejonu. Natomiast jeden kapłan pozostanie przy ołtarzu i odprawi mszę świętą dla tego rejonu. Proszę o zachowanie przepisów państwowych. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 10:00 proszę na spotkanie naczelników jednostek OSP z terenu parafii oraz sołtysów przynajmniej wskazanych miejscowości
  10. Bóg zapłać panom Adamowi Sagało, Michałowi Modzelewskiemu, Tadeuszowi Cienkusowi i Zdzisławowi Zaremba za wożenie mnie z Najświętszym Sakramentem przez te 11 tygodni kiedy błogosławiłem parafię.
  11. Zachęcam do sięgnięcia do prasy katolickiej. Idziemy; Dobre nowiny.
  12. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii
  13. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności Rozalia Grzymała l. 95 zamieszkała Kołaczki. Wieczny odpoczynek …

MASECZKI NADAL OBOWIĄZUJĄ W KOŚCIELE