CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27.03.2022

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj po mszy o godz. 10:00. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź od pół godziny przed mszami św.. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 15:30 dla dzieci, a o 17:30 dla młodzieży i dorosłych.
  4. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo Medjugorskie od godz.19:00
  5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  6. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca.
  7. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczną się w naszej parafii 4 kwietnia i potrwają do 6 kwietnia włącznie. Msze będą odprawiana o godz. 9:00; 12:00; 17:00. Temat rekolekcji: „Bóg – miłość – małżeństwo. Jezus w Twoim małżeństwie i rodzinie”. Konferencje głosił będzie ks. dr Jacek Kotowski, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Zapraszamy do udziału. Program rekolekcji na plakacie w kruchcie kościoła.
  8. Sięgnijmy do prasy katolickiej
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej parafii. Na kwiaty do grobu pańskiego ofiarę złożyli: KR Jakać Młoda, KR zel. Bieńkowska; Brulin, Duchny Młode, Jemielite Wypychy, Konopki Młode; Mężenin, Szabły Młode; Olszewo; Strzeszewo; Stare Duchny; Stare Jemielite; Stare Ratowo; Zalesie Poczynki; ul. Ostrołęcka
  10. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Zofię Trzaska l. 67 z Strzeszewa i Artura Domalewskiego l. 35 z Warszawy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu