ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 25.10.2020

 

 1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty.
 2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Jest to dzień patronalny ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego. O nim i wszystkich Tadeuszach pamiętajmy w naszych modlitwach
 3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele msze święte będą sprawowane ze względów epidemicznych według następującego porządku: 7:00; 8:00; 9:00; 10:00; 11:00; 12:00; 16:00. Osoby zamawiające intencje na ten dzień proszę o sprawdzenie poprawności intencji i o której one będą, a osoby zamawiające na godzinę 12:00 i 16:00 proszę o kontakt. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Procesja wokół cmentarza po mszy świętej o 12:00.
 4. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o godz.: 9:00; 12:00 i 18:00. Nie zapominajmy też, że możemy naszym bliskim zmarłym ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W tym roku możemy to uczynić każdego dnia listopada.
 5. Po wszystkich świętych pan organista rozpocznie roznoszenie opłatków
 6. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.
 7. Tej troski o groby nie odkładajmy na ostatni dzień. Posprzątajmy groby wcześniej. Sprzątając segregujmy śmieci oddzielając śmieci organiczne od pozostałych. Organiczne wyrzucajmy na nowy cmentarz a pozostałe do śmietnika. Proszę również o wspólna troskę aby żadne śmieci nie lądowały za ogrodzeniem lub pod grobem sąsiada.
 8. Do generalnego sprzątania zapraszam w piątek od godziny 11:00 mieszkańców Ratowo Piotrowo; Ratowo Stare; Truszki; Śniadowo ul Skowronki Szosowa Ostrołęcka
 9. Przyjmujemy ofiary na msze święte na nowy rok oraz na wypominki roczne oraz nowennę
 10. Sięgnijmy do prasy katolickiej. Tygodnika Idziemy
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej parafii te duchowe jak i materialne

 

W KOŚCIELE OBOWIĄZUJE ZASŁANIANIA NOSA I UST